کاغذ دیواری

اطلاعات مفید برای خرید کاغذ دیواری

بیشتر اوقات هزینه و قیمت کاغذ دیواری ها به دلیل برخی محاسبات تا حدودی برای افراد مبهم است زیرا کاغذ دیواری ها به شکل رول هایی با عرض های مختلف عرضه می شوند و هر شکل و طرحی از کاغذ دیواری متراژ و اندازه جدای خود را دارد و چون دیوارهای خانه به طور کامل مستقیم و دارای یک سطح نیست و بیشتر خانه ها دارای ستون و دیوارهای کاذب و غیر مفید هستند، بنابراین هم از رول های بیشتری نسبت به محاسبه شما استفاده می شود و هم در بعضی از مواقع کاغذها اضافه می آیند.

نحوه تمیز کردن و شستشوی کاغذ دیواری کاغذ دیواری های قابل شستشو را بدلیل وجود لایه ضد آب وینیل روی آن، می توان به صورت مرطوب (مثلا با اسفنج خیس ) تمیز کرد، که البته این شامل پاشش آب مستقیم نمی شود. بسته به نوع کاغذدیواری و مواد به کار رفته در آن، شست و شوی آنها نیز متفاوت است اما نکاتی درخصوص شست وشوی کاغذدیواری وجود دارد که عبارتند از:

  • استفاده از آب گرم، مایع ظرفشویی و اسفنج نرم برای شست وشو.
  • برای کاغذهای نازک استفاده از آب گرم تمیز بدون مایع شوینده، توصیه می‏شود.
  • قبل از شست وشو، گرد وغبار روی کاغذ دیواری را پاک کنید.
  • شست وشوی کاغذدیواری باید از بالای دیوار انجام شود.
  • آبکشی باید با استفاده از اسفنج تمیز، نرم و خشک انجام شود و برای این کار اسفنجی را در آب ولرم تمیز بفشارید و روی کاغذ دیواری بمالید. تا جایی که می‏توانید برای این کار از آب کمتری استفاده نمایید تا کاغذ برنیاید.
  • با استفاده از یک حوله تمیز و خشک، کاغذها را خشک کنید.

نکته هایی که در هنگام شستشو باید رعایت کنید عبارت است از :

  • کاغذ دیواری های ضد آب مانند کاغذدیواری های اکریلیک یا ونیلی را با استفاده از آب گرم، مایع ظرفشویی و اسفنج نرم بشوئید و هرگز از ابزار ساینده استفاده نکنید.
  • هرگز از مواد شوینده با ترکیبات قوی مانند سفیدکننده استفاده نکنید.

کاغذ دیواری

هر رول کاغذ دیواری چند متر مربع را پوشش می دهد؟

اگر عرض رول کاغذ دیواری 50 سانتیمتر ( و طول 10 متر ) باشد، یک رول آن معادل 5.3 متر مربع است. اگر رول کاغذ دیواری با عرض 70 سانتیمتر  ( و طول 10 متر ) باشد، یک رول آن معادل 7 متر مربع است. و کاغذ دیواری های پوستری انتخاب کنید ،‌ در پنل های مختلف ارائه می شود. پوستر های پاسارگاد دکور در مدل های 2 پنل ، 3 پنل و 4 پنل ارائه می شود که در عرض های 105 سانتیمتر ( و طول 3 متر ) می باشد.

هزینه نصب کاغذ دیواری چگونه محاسبه می شود ؟ هزینه نصب کاغذ دیواری با در نظر گرفتن متراژ و تعداد رول های کاغذ دیواری و با احتساب اجرت زیرسازی و نصب، هزینه چسب و ایاب و ذهاب بین خریدار و نصاب توافق می شود. برخلاف دیوارپوش های دیگر کاغذ دیواری را براساس مترمربع محاسبه نمی کنند بلکه قیمت هر رول را محاسبه می نمایند؛ بنابراین شما باید براساس اینکه هر رول چند متر است و چند متر از فضای مورد نظر شما را پوشش می دهد اقدام به خرید رولی کاغذ دیواری مورد نظرتان نمایید.

شرکت پاسارگاد دکور تنها وارد کننده کاغذ دیواری کاسلیو در ایران و تنها نماینده ماربورگ آلمان در اصفهان می باشد. این شرکت در زمینه پخش کاغذ دیواری در سراسر شرکت فعالیت دارد و همچنین نماینده فروش کاغذ دیواری می پذیرد. به منظور دریافت نمایندگی از منو درخواست نمایندگی اقدام فرمایید.